PRACA NAUCZYCIELA

Po pierwsze, nauczyciele pracują zawsze w izolacji od kolegów czy koleżanek, co wytwarza bardzo swoiste podejście do zawodu. O izolacji jednostek i o tym, co z tego wynika, będę mówić później.

Pc drugie, okazuje się, że nie tylko pojedynczy nauczyciel jest samotny między swymi kolegami, ale także nauczyciele jako grupa niezwykle rzadko wchodzą w ra­mach swej pracy w kontakt z przedstawicielami innych zawodów, czyli rzadko kontaktują się z ludźmi dorosłymi innymi niż nauczyciele.

Po trzecie, nauczyciel zawsze wymaga od drugiego nauczyciela poparcia i soli­darności, gdy chodzi o jego odnoszenie się do rodziców i uczniów. W tej sprawie można powiedzieć, że wytwarzają oni front profesjonalny. Istnieje coś takiego, jak­by jeden nauczyciel w rozmowie z rodzicami zawsze starał się potwierdzić status drugiego jako eksperta.

Witaj na moim serwisie w całości poświęconym tematyce hobby! Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi artykułami! Mam nadzieję, że strona przypadnie Ci do gustu i znajdziesz tutaj ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)